5 jednoduchých pravidiel, aby nás akné opustilo alebo prečo liečba akné "nefunguje"

19.01.2021

Dnes nebudeme teoretizovať, všetci poznáme príznaky. Červené zapálené vyrážky, biele pupáky. Nepríjemné a veľmi často bolestivé. Dnes sa ani nebudeme zaoberať tým, ako riešiť akné. Máte akné, používate kvalitné prípravky, presne dodržiavate odporúčaný postup a výsledok stále v nedohľadne? Nesmúťte, pozrieme sa na zúbok škriatkom, ktorí kazia výsledok vašej snahy.  

5 jednoduchých pravidiel, aby nás akné opustilo:

1. NEVYTLÁČAŤ - nie, nie je to klišé. Silným vytláčaním a dolovaním zbytkov až z útrob tváre si môžete spôsobiť ešte väčší problém. Ak vyvíjate tlak na vyrážku z povrchu kože môže prasknúť vo vnútri a zápal sa začne viacej šíriť. Riskuje vznik jaziev a pozápalových pigmentácií, ktorých liečba je zdĺhavá a s najväčšou pravdepodobnosťou následky bude možné len zmierniť.

2. NECHYTAŤ - na rukách máme neustále množstvo baktérií a vírusov. Pleť už aj tak dostáva zabrať, nepridávajme. Nejde len o mimovoľné dotyky na tvári. Pozor na škrabanie a opieranie hlavy o ruky. Hlavne pri učení je práve toto veľmi častý zlozvyk.

3. HYGIENA VECÍ - mať svoj uterák na tvár, pravidelne ho meniť a rovnako často meniť aj obliečku na vankúši. Otázka je ako často, nejaké všeobecné pravidlo neexistuje, čím horšie akné, tým častejšie. Nezabudnúť na šál, nákrčník, lyžiarsku kuklu .... a práve túto jar extra moderné rúško.

4. STRAVA - ak nemáte potravinovú alergiu, nemá zmysel vynechávať potraviny zo stravy. Skôr sa sústreďte na celkové ozdravenie a zlepšenie stravovacích návykov. Pomôžete si nielen s akné, ale vaše telo a myseľ sa vám tiež odvďačia. Hlavne všetkého veľa škodí, v tomto prípade mäso a mäsové výrobky, zemiakové lupienky a iné slané, mastné, veľa cukru, teda sladkosti - hlavne tie s obsahom palmového tuku.

5. ČISTIŤ - a ošetrovať. Správna miera je 2x denne, ráno a večer. Pleť je potrebné jemne vyčistiť vhodnými prípravkami. Pozor, nie vždy je nutné siahnuť po rade určenej na akné. Záleži od veku a celkového stavu pleti, tiež je dôležité vedieť v akom štádiu sa akné nachádza. Pri suchšej pleti si agresívnejšími prípravkami môžete pleť ešte viacej poškodiť. Preto je dôležité prihliadať individuálne na každý typ pleti.

                                                                                                                Alica, Tvárový inštitút