Ako sa doma zbaviť akné 

25.03.2020

Kedy si trúfnuť na akné doma, kedy vyhľadať odbornú pomoc kozmetičky a kedy je čas zaklopať na dvere lekára? Podľa toho v akom štádiu začíname akné riešiť, je potrebné zvoliť prístup a "zbrane". Akné môžeme mať v miernej forme, stredne ťažkej a ťažkej.

Ťažká forma akné patrí do rúk lekára, ktorý určí liečbu. S najväčšou pravdepodobnosťou je koža infikovaná a budete potrebovať lokálne alebo celkové preliečenie antibiotikami. V súčasnosti je na trhu mnoho preparátov, ktoré vám môže lekár predpísať na zvládnutie stavu. Po ukončení liečby je potrebné nastaviť správne postupy na domáce ošetrenie a kozmetické ošetrenie. Netreba sa uspokojiť s výsledkom antibiotickej liečby a po 6 mesiacoch sa následne sťažovať, že "na chvíľu to zabralo a potom sa mi to vrátilo". Medicína urobila svoju časť a udržanie zlepšeného stavu pleti je na vás.

Mierne až stredné akné, problém, ktorý ste zachytili včas a nekomplikuje sa, môžete zvládnuť aj sami za pomoci domáceho ošetrenia a profesionálneho ošetrenia v salóne. Dodržaním týchto troch základných pravidiel dokážete zázraky: 1. čistiť, 2. čistiť, 3. čistiť. Čistenie pleti je alfou a omegou pre dennú starostlivosť o všetky typy pleti, tu platí trojnásobne.

Nebudeme viac teoretizovať, všetci poznáme príznaky, kedy začať. Červené zapálené vyrážky, biele "pupáky". Nepríjemné a veľmi často bolestivé. Dnes vám ponúkam vám 2 postupy s dvomi mimoriadne kvalitnými kozmetickými radami. Každodenné ošetrenie, ráno a večer, krok za krokom

Starostlivosť o aknóznu pleť s prípravkami Institut Esthederm:

Poradí si aj s ťažšími formami akné. Vhodné pre dospelých.

1. Ako prvý krok potrebujeme pleť dôkladne vyčistiť, najrýchlejšia akcia je micelárna voda, ideálne riešenie hlavne pre mladšie ročníky s mastnejšou pleťou. Trochu "micelárky" naneste na vatový tampón a pleť pretrite, ak potrebujete odstrániť make up použite aj viac vatových tampónov. 
2. V ďalšom kroku použite tonikum s obsahom propolisu a zinku, práve propolisové tonikum dočistí a uvoľní zanesené póry a pripraví pleť na ošetrujúce prípravky.
3. Propolisové sérum na pleť, stačí jedna dve kvapky, obsah kyseliny salicylovej v kombinácii s propolisom robí zázraky. Kyselina salicylová môže spôsobiť vznik pigmentácií preto sérum používajte len večer.
4. Bodka celého ošetrenia, propolisový krém

Starostlivosť s prípravkami Larens Wellu:

Odporúčame na mierne a stredne ťažké akné. Vhodné pre teenage.

1. V prvom kroku určite micelárna voda na odstránenie make up a nečistôt z pleti. Použijeme vatový tampón, na ktorý nanesieme malé množstvo micelárnej vody. Dobre odlíči aj očné okolie. Používame ráno aj večer.
2. Dermowash je čistiaci gél na aknóznu a zapálenú pleť. Pri miernom akné používame každý druhý deň a pri zhoršenom stave každý deň. Dermowashom si umyjeme pleť iba večer.
3. Peptidový sprej s koloidným striebrom, použijeme na suchú pleť ráno aj večer pod krém. Môžeme ho použiť aj niekoľko krát v priebehu dňa. Pleť upokojí, hydratuje a lieči.
4. Hydratačný krém s obsahom koloidného striebra a peptidov na záver vyhladí a zjemní pleť.

                                                                                                                 Alica, Tvárový inštitút