10 tipov skôr ako začnete nakupovať kozmetiku

14.02.2020

Orientovať sa v spleti produktov a odpporúčaní nie je v súčasnej dobe jednoduché. Tu je pár tipov do vrecka pred nákupom

1. Nechajte si odborne zdiagnostikovať pleť.

2. Domácu kozmetiku si vyberajte podľa vašeho typu pleti a aktuálneho stavu.

3. Ak trpíte dysfunkciami pleti ako je dehydratácia, porucha mazotoku, precitlivenosť, vyberajte si produkty na riešenie postupne. S čím začať si nechajte poradiť odborníkom.

4. Poruchy pigmentácie, rosacea, akné, keď sa toho nakopí máme tendenciu kúpiť si všetko a miešať jeden produkt cez druhý. Chyba, sústreďte sa na jeden problém, ktorý je prioritou vám pomôže určiť odborník.

5. Ak očakávate výsledky treba počítať s určitou investíciou. Kvalitné značky majú vlastné laboratória a výskumné centrá, čo sa odráža na cene produktov. Výsledok na pleti a krásna, zdravá tvár za to stojí.

6. Čistenie pleti je cela veda. Oči, pery, make up. Prípravky si vyberajte jemné pre váš typ pleti. Zamerajte sa na problém, ktorý práve riešite. Už pri čistení pracujete s pleťou.

7. Sérum a krém patria k sebe, výsledok je niekoľkonásobne lepší ako keby ste použili iba krém.

8. Raz do týždňa potrebuje pleť špeciálnu domácu starostlivosť. Hĺbkové čistenie a masku. Každá kvalitná značka vás navedie ako na to.

9. Referencia od známych alebo sociálne siete sú vodítkom, ale nie rozhodujúcim kritériom. Postavte na prvé miesto seba a svoju pleť. Každá sme iná.

10. Náhla zmena pleti v súčasnej dobe nie je nič výnimočné. Rôzne životné situácie na nás kladú rôzne záťaže. Psychosomatika pleti je na sériu samostatných článkov. Ak sa stane, že zrazu vaša kozmetika "nesedí" skonzultujte stav pleti s vašou kozmetičkou.

                                                                                                               Alica, Tvárový inštitút