4 jednoduché kroky k dokonale čistej pleti

03.11.2019

2. na odlíčenie tváre použite odličovacie mlieko (penu), naneste primerané množstvo na tvár, krk, dekolt, vatovým tampónom alebo rukami, pleť prekrúžkujte a umyte, jemne vysušte. Prípravky si vyberajte podľa typu pleti a tiež sa ich snažte prispôsobiť následnej starostlivosti po čistení. Ak riešite hydratáciu pleti určite siahnite po hydratačných čistiacich mliekach, ak je vaším najväčším problémom červenajúca sa a citlivá pleť vyberte mlieko určené pre tento typ pleti. Pri pigmentáciách sú vhodné bieliace peny a mastná pleť si vyžiada čistiaci gel, pre zmiešanú a nečistú pleť je ideálna ľahká čistiaca pena.

3. tonikum pleť dočistí, prehydratuje, vyhladí a upokojí. Naneste malé množstvo tonika na kozmetický tampón, dočiste pleť a už neoplachujte. Tonikum pleť po odlíčení a umytí uzavrie preto tento krok nevynechávajte. Čoskoro príde odmena v podobe krajšej a rozjasnennejšej tváričky.

Pre správnu funkciu pleti je potrebné ju správne čistiť a preto potrebujeme kvalitné prípravky a pravidelnosť. Ideálne ráno a večer, menej je málo a viac je veľa. Pleť čistíme nielen, keď ju potrebujeme odlíčiť, lebo aj počas dňa a noci sa na pleti usádzajú nečistoty z prostredia a zároveň sa cez póry vyplavujú toxíny a maz. Vyčistením ju pripravíme na absorbciu aktívnych látok v sérach a krémoch. 

V prípade, že vaše domáce ošetrenie neprináša výsledok napriek tomu, že používate kvalitné prípravky so zacielením na problémy vašej pleti pozrite sa detailnejšie na prípravu pleti red nanesením séra a krému

1. odlíčenie očí a pier, robíme veľmi jemnými prípravkami. Pery a okolie očí charakterizuje najjemnejšia pokožka na tvári a preto si vyžaduje výnimočnú starostlivosť. Odporúčame vám odličovac 2v1, olejová zložka jemnú pokožku okolia očí a pier ošetrí a neostane podráždená.

Vychutnajte si najkvalitnejšie prípravky na čistenie pleti odporúčané Tvárovým inštitútom.

4. použite "vodu" v spreji pred nanesením séra a krému. Pri bližšom pohľade zistíte, že ide o prvú vrstvu ľahkého séra, pleť sa krásne prehydratuje, ukľudní a získa energiu vďaka aktívnym látkam a výnimočnému zloženiu. Tvárový inštitút odporúča bunkovú vodu alebo peptidový sprej.

Bonusový tip: alternatívou je micelárna voda. Micelky výborne naviažu všetky nečistoty, pleť je vyčistená rýchlo a dôkladne. Nevýhodou pri dlhodobom používaní je vysušovanie pleti, preto micelárnu vodu neodporúčame na suchú pleť. Ideálna je na dovolenku alebo pre mladšie ročníky.

                                                                   Alica, Tvárový inštitút